Warning: include(ie6warning.php): failed to open stream: No such file or directory in /templates/as002031free/index.php on line 111

Warning: include(ie6warning.php): failed to open stream: No such file or directory in /templates/as002031free/index.php on line 111

Warning: include(): Failed opening 'ie6warning.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /templates/as002031free/index.php on line 111

Filtracja wody - Sterylizatory UV

sterylizator UVDezynfekcja wody

Sterylizatory poprzez promieniowanie UV eliminują z wody do 99.98% bakterii i wirusów a działanie promieni nie wpływa negatywnie i nie powoduje żadnych zmian w składzie chemicznym wody. Sterylizatory UV są szeroko stosowane na świecie do dezynfekcji wody, bez użycia podwyższonej temperatury i dodatków chemicznych.

W procesie dezynfekcji nie istnieje możliwość przedawkowania promieni. Sterylizatory stosuje się w dezynfekcji wody w ujęciach miejskich, zakładach przemysłowych, przetwórstwie spożywczym, medycynie, kosmetologii, laboratoriach, basenach kąpielowych, itp. Każdego dnia już ponad 4,500 naszych systemów w bezpieczny sposób, bez chemikaliów zapewnia dezynfekowanie wody dla wodociągów, przemysłu, medycyny itp. Oferowane przez nas rozwiązania stosowane są wszędzie tam gdzie liczy się niezawodność i łatwość konserwacji. Układy sterylizatorów w standardzie wyposażamy w czujniki promieniowania i liczniki czasu pracy. Możemy również dodać system czyszczenia, lamp i kwarcu oraz sterowanie np. zaworami, pracą pomp, pomiary przepływów, poziomów cieczy, itp.reaktor sterylizatora UV
Panel sterowania sterylizatora UV umieszczony jest zawsze w solidnej stalowej obudowie z możliwością montażu na ścianie. Obudowy malowane są w kolorze szarym lub w innych kolorach jako opcja. Zapewniają wysoki poziom ochrony o klasie IP 54. Panel sterowania zapewnia wszystkie niezbędne funkcje eksploatacji i monitoringu a diody LED na obudowie pokazują status pracy całego systemu.
reaktor sterylizatora UVTrzy sygnalizacyjne diody LED wskazują: prawidłowe działanie (zielony), pre-alarm (żółty) i stan alarmowy (czerwony).
Ponadto, intensywność promieniowania lamp UV jest podawana na wyświetlaczu w skali "0 - 110%" lub jako opcja w "W / m²".
Praca każdej lampy jest sygnalizowana na drzwiach obudowy poprzez diody LED. W przypadku awarii którejś z lamp, jej dioda kontrolna zmienia kolor z zielonego na czerwony i wyraźnie wskazuje która lampa musi być sprawdzona lub wymieniona.

Licznik godzin pracy lamp UV posiada funkcję reset, co zapewnia optymalne wykorzystanie i wymianę lamp w najbardziej odpowiednim czasie.
Wszystkie sterylizatory UV UB2 i UB3 posiadają elektroniczne balasty do efektywnego startu pracy i kontroli pracy lamp UV.

Zaawansowana konstrukcja reaktora zapewnia optymalną wytrzymałość hydrauliczną w procesie sterylizacji UV.
Poprzez wybór odpowiedniego wlotu reaktor UV jest przystosowany do montażu w położeniu pionowym lub poziomym.

Gdy przestrzeń instalacji  jest bardzo ograniczona, należy wybrać krótsze rodzaje systemów czyli sterylizator UV UB2.
Sterylizator UV UB3 natomiast minimalizuje liczbę lamp zainstalowanych, oraz koszt inwestycji i eksploatacji.

  Kompletne urządzenia różnej wydajności
Gwarantowana żywotność lamp 10.000 godzin - wysoka niezawodność, niskie koszty operacyjne
Niezawodne, solidnej konstrukcji - proste w użyciu i serwisie,
Zbudowane dla najwyższych przemysłowych standardów - doceniane na całym świecie
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Wysoko wydajne amalgamatowe lampy UV 200, 300 i 400W znacznie redukują konieczną ilość lamp w układzie!
Typ   UB2 UB3 UB4
Zużycie energii [kW] 0.4 - 1.2 0.3 - 15.5 0.4 - 1.2
Podłączenie rury [DN] 80 - 125 80 - 350 80 - 125
Ciśnienie [BAR] PN10
Klasa zabezpieczenia   Reaktor 65 / panel kontrolny IP 65
Max. przepływ [m³/h] w celu właściwego doboru prosimy o kontakt

 
Przykładowe ceny standardowych sterylizatorów UV:

Typ Cena netto max. przepływ1) zawór bezpieczeństwa2) kontrola przepływu3)
UB1 2.370 Euro 4 m3/h 200 Euro 165 Euro
UB2 2.450 Euro 6 m3/h 280 Euro 175 Euro
UB3 2.780 Euro 9 m3/h 280 Euro 175 Euro
UB4 3.490 Euro 20 m3/h 375 Euro 355 Euro

1) maksymalny przepływ w końcowym okresie życia lampy, przy minimalnej transmisji UV 98% /1cm i minimalnej dozie promieni UV 400J/m2.
2) zamontowany na reaktorze
3) nie jest wymagany do prawidłowej pracy sterylizatora, przepływ często jest znany z pomiarów w innym miejscu instalacji.

 
Niezależne jednostki na platformę naftową do pracy  niezaleznej lub równoległej Niezależna dezynfekcja świeżej wody off-shore

Dwie niezależne jednostki UB3-3 gotowe do wysyłki na daleki wschód. Pracowały będą na platformie naftowej z linią zasilającą 127V. Jednostki będą pracowały niezależnie, pojedynczo lub równolegle.
Dezynfekcja wody w basenach kapielowych powoduje że nawet po kilkugodzinna kąpiel jest naprawdę przyjemna Dezynfekcja wody w basenach kąpielowych

Przykładowa instalacja oparta na modelu UB3-8 zainstalowanym po filtrach basenowych. Rozwiązanie to redukuje dozowany chlor nawet do zera. Nawet kilkugodzinne pływanie i kąpiel w basenie z taką wodą jest naprawdę przyjemne.
Dezynfekcja wody pitnej

Dezynfekcja wody pitnej

Jednostka UB2-2 zainstalowana w Szwecji dezynfekuje 23 m³/h wody pitnej.

Zalecamy stosowanie naszych sterylizatorów do dezynfekcji wody pitnej w lokalach gastronomicznych, oraz szczególnie tam gdzie czerpiemy wodę z własnej studni, na obszarach gdzie nie ma kanalizacji i stosowane są szamba, oraz tam gdzie prowadzi się hodowlę zwierząt.

Dezynfekcja pożywki w uprawie szklarniowej kwiatów i warzyw Dezynfekcja pożywki w uprawach ogrodniczych

Jednostki pracują przy dezynfekcji pożywki roślin w uprawach rynnowych na wełnie i kokosie. Redukują koszty związane z nawozami o około 40 %, co pozwala na znaczne obniżenie wydatków.
Niewykorzystana przez rośliny pożywka jest poddawana filtracji i dezynfekcji w układach lamp UV. Ich ilość zależy od wielkości przelewu czyli wymaganego przepływu i specyfiki upraw szklarniowych. Układy wyposażamy w systemy nadzoru i alarmów. Poprzez wizualizację operator lub technolog może zdalnie z pomieszczenia biurowego monitorować i sterować pracą całego układu. Stały pomiar EC pozwala na precyzyjne uzyskanie pożywki  o odpowiednich parametrach dla uprawianych roślin.
Na specjalne życzenie możemy przesłać listę referencyjną pracujących już urządzeń w wielu gospodarstwach ogrodniczych.


Podaj nam swoje wymagania a my zapewnimy: doradztwo na poziomie planowania i doboru urządzeń, wsparcie techniczne, profesjonalną instalację, projekt wykonawczy instalacji, dokumentację, szkolenie, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
W celu uzyskania wyceny prosimy o zapytanie przez email lub telefon. Infolinia: +48 25 749 88 77, +48 602 628 210

 

Zapisz