Warning: include(ie6warning.php): failed to open stream: No such file or directory in /templates/as002031free/index.php on line 111

Warning: include(ie6warning.php): failed to open stream: No such file or directory in /templates/as002031free/index.php on line 111

Warning: include(): Failed opening 'ie6warning.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /templates/as002031free/index.php on line 111

Automatyka budynków - inteligentny budynek

automatyka budynkówNa rosnące wymagania w zakresie komfortu, bezpieczeństwa i ograniczenia kosztów utrzymania nieruchomości proponujemy automatykę dla budynków.  Podniesienie standardu dzięki specyfice naszego systemu pomaga w zapewnieniu długoterminowej przewagi konkurencyjnej i optymalizacji zysków dla hoteli, sal konferencyjnych, galerii handlowych, hal produkcyjnych, magazynów, itp. Jej zastosowanie jest sposobem na poprawienie rentowności i jakości świadczonych usług.

Oferujemy systemy automatyzujące i integrujące wszystkie instalacje budynku, niezależnie od jego rozmiarów i przeznaczenia.

Cechy naszego systemu:

  • Pełna swoboda w późniejszej rozbudowie bez konieczności wymiany elementów,
  • stosowane są otwarte standardy co daje szerokie możliwości konfiguracyjne,
  • wizualizacja, monitorowanie parametrów, nadzór i sterowanie pojedynczymi urządzeniami wykonawczymi jak i całymi obiektami,
  • gromadzenie i udostępnianie danych bieżących jak i archiwalnych z pracy systemu (np.: temperatury, alarmy o niedomkniętych oknach, przepełnionych zbiornikach, alarmy z systemu ochrony, itp.)
  • bezpieczny zdalny dostęp do wybranych usług systemu także poprzez Internet,
  • integracja z autonomicznymi urządzeniami automatyki (komunikacja, sterowanie)

Sterowanie realizujemy zdalnie poprzez Internet, komputer lub panel operatorski z dotykowym ekranem umieszczony np. na recepcji. Obejmuje ono sterowanie różnymi elementami nawet wielu budynków, np. sterowanie parkingiem, hotelowym SPA, możemy wyrównać temperaturę w określonym pokoju do optymalnej przy rejestracji gości a po ich wyjeździe ograniczyć ogrzewanie lub wyłączyć klimatyzację, domknąć okna dachowe, wygasić światła i zabezpieczyć pokoje.


Techniczną bazę naszych instalacji stanowią sterowniki pozwalające na dowolne zaprogramowanie działania wszystkich urządzeń,  ich sterowanie, wzajemną komunikację i monitoring parametrów.

Poprzez nasze rozwiązania łączymy wszystkie instalacje w jeden spójny system inteligentnego budynku. Najczęściej są to:

- oświetlenie,
- ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja, rekuperacja,
- rolety, żaluzje, bramy
- kontrola dostępu
- monitoring
- sieć teleinformatyczna
- Instalacja antenowa RTV
- telewizja dozorowa
- instalacja zasilania rezerwowego
- instalacja zasilania z paneli fotowoltaicznych lub turbiny wiatrowej
- monitoring i optymalizacja produkcji i zużycia energii
- kolektory słoneczne
- uzdatnianie wody
- nagłośnienie
- nawadnianie ogrodu
- itp.

Integracja tych wszystkich instalacji daje nam niesamowity komfort, bezpieczeństwo i oszczędności.

KORZYŚCI z wdrożenia systemu w budynku mieszkalnym:

Komfort jaki daje nasza instalacja podnosi standard i uwalnia nas od wielu codziennych zmartwień. Precyzyjny sterownik ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji zapewnia w ciągu całej doby dopasowanie temperatury do aktualnych potrzeb użytkownika i zmieniających się warunków zewnętrznych.
Przed powrotem do domu możesz zdalnie podnieść lub obniżyć temperaturę lub podgrzać saunę i wodę w jacuzzi. Jeżeli np. dziecko będzie szło do toalety w nocy to oświetlenie nie musi być włączone z pełnym natężeniem i razić w oczy. Również twój ogród będzie automatycznie podlewany o określanej porze, ale tylko wtedy gdy będzie taka potrzeba.

Bezpieczeństwo jest ważnym elementem w naszym systemie. Nie będzie cię martwiło że woda może być nie zakręcona i zaleje budynek podczas gdy nikogo w nim nie będzie. Już nie będą cię trapiły myśli że koś zostawił włączone żelazko, światło lub inne urządzenie.
W czasie snu możesz zabezpieczyć dolne piętro, a w czasie wyjazdu cały dom przed nieproszonymi gośćmi. Skutkowało to będzie np. zapaleniem się wszystkich świateł w ogrodzie po wykryciu tam ruchu. A jeżeli nastąpi niepożądany ruch w domu zaświecą się światła w domu i w ogrodzie, załączy się syrena alarmowa a ty i firma ochrony zostaniecie o tym fakcie powiadomieni poprzez Internet lub SMS. Dbając o nasze bezpieczeństwo przy zewnętrznej temperaturze poniżej -3oC system może załączyć podgrzewanie zewnętrznych schodów i chodników.
Poczucie bezpieczeństwa jakie zapewnia nasz system, jest ważnym elementem dla naszych projektantów.

Oszczędności – energetyczne jakie dają nasze rozwiązania znacznie podnoszą wartość nieruchomości. Realizujemy to dzięki sterowaniu i wzajemnemu oddziaływaniu na siebie instalacji grzewczej, wentylacji, klimatyzacji, rekuperacji ciepła, instalacji elektrycznej, czujników ruchu i obecności.
Przykładowe funkcje jakie najczęściej są realizowane to określone sterowanie temperaturą. Np. nocą system sam obniży temperaturę w sypialniach do optymalnej a w reszcie pomieszczeń w celu oszczędności energii obniży ją jeszcze bardziej i tym samym rano podgrzeje dom. Na 30 minut przed pobudką nagrzeje łazienkę do 28o C aby można było przyjemnie z niej skorzystać. Temperatura w domu może być również obniżona w czasie gdy nie ma w nim żadnego z domowników. Według przeznaczenia pomieszczeń możemy utrzymywać w nich różne temperatury. Opuszczone na noc rolety utworzą izolacyjną kurtynę powietrzną, co dodatkowo ograniczy wychładzanie budynku i podniesie bezpieczeństwo. Obniżenie temperatury w pomieszczeniu o 1o C to o 6% niższe koszty ogrzewania danego pomieszczenia.
Oświetlenie również może być załączane z określonym natężeniem i automatycznie gaszone według potrzeb i przeznaczenia danego pomieszczenia.

Uczyń swój dom miejscem do którego zawsze wracasz z radością, odpoczywasz w nim i chętnie zapraszasz tam gości.

Nasz system może być konfigurowalny według indywidualnych potrzeb, upodobań i specyfiki budynku. Jest on jednym z najtańszych i najbardziej funkcjonalnych na rynku.Ponad to oferujemy doradztwo na poziomie planowania inwestycji, projekty wykonawcze instalacji, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zapraszamy do współpracy.